Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και Kοινωνικής Εργασίας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ για Υποβολή Αιτήσεων Συμμετοχής στο ΠΜΣ με τίτλο «Ψυχική Υγεία Παιδιών και Εφήβων, Εξαρτήσεις και Νέες Τεχνολογίες» 2023-24

Το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας του Πανεπιστημίου Πατρών, στο πλαίσιο του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο «Ψυχική Υγεία Παιδιών και Εφήβων, Εξαρτήσεις και Νέες Τεχνολογίες », (ΦΕΚ  3033/22-7-2020 Τεύχος  β’ όπως αυτό τροποποιήθηκε από: το ΦΕΚ 2460/10-06-2021 τεύχος β’ και το ΦΕΚ 2801/6-6-2022 τεύχος β’), ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας επιλογής για την απόκτηση Δ.Μ.Σ. για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.

Το ΠΜΣ έχει δύο ειδικεύσεις:

• Α’ Ειδίκευση: Ειδίκευση στη ψυχική υγεία παιδιών και εφήβων, γνωσιακή-συμπεριφορική συμβουλευτική και εξαρτήσεις.
  • Β’ Ειδίκευση: Ειδίκευση στην ομαδική θεραπεία και συμβουλευτική στο πλαίσιο της προαγωγής της ψυχικής υγείας παιδιών και εφήβων.

Προβλέπεται η εισαγωγή συνολικά 44 μεταπτυχιακών φοιτητών (22 ανά ειδίκευση). Τα τέλη φοίτησης ανέρχονται συνολικά στο ποσό των 2.700 €.

Οι ενδιαφερόμενοι για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση σε μορφή pdf μέσω της πλατφόρμας: https://matrix.upatras.gr/sap/bc/webdynpro/sap/zups_pg_adm

από την 1/07/2023 έως τις 31/08/2023, επιλέγοντας το Πρόγραμμα ” Ψυχική Υγεία Παιδιών και Εφήβων, Εξαρτήσεις και Νέες Τεχνολογίες”.

Πληροφορίες δίνονται από τη Γραμματεία του ΤΕπΕΚΕ του Πανεπιστημίου Πατρών, Πανεπιστημιούπολη, Ρίο, Τ.Κ 26504,

τηλ. 2610 969703 – 4, e-mail: addiction@upatras.gr

Μπορείτε να δείτε την προκήρυξη εδώ

Μπορείτε να βρείτε το ένβτυπο της Αίτησης εδώ